pátek 22. října 2010

Podzimní Frankenjůra 9-10.10.2010

Už to zas vypadalo, že se letos do Jury ani nedostanu a to by byla škoda. Nakonec se ale nachází víkend ve kterém Léňa ani Pavlik a ani já nemáme nic lepšího na práci a tak je plán jasný.
Nezvykle vyrážíme až v sobotu ráno. V 6:30 nás Léňa nabírá v Turnově na nádraží a můžeme razit. Kolem 11 jsme na místě, konkretně u sektoru Lehenhammerwände, kde se nám až tak moc nelíbí, tak si dáme pětičku na seznámení, ja pak ještě přebojuju hodně drsnou 8 (která je na Lezci zapsana za 8+/9-,což by vysvětlovalo) a jedeme dál. Volba padne na oblast 4.dimension, až když podle GPSky přijíždíme na místo, zjišťujeme, že to okolí tu známe, je to kousek od Actionu. Oblast fakt parádní s krásnejma routama, všem se tu líbí a tomu odpovídaj i výkony. Padá to tu všem a trávíme tu zbytek dne. Léňa s Pavlikem si tu daj 8+ na PP, 8- na OS, resp. flash., já 9-/9 a 9 v kolmým, tak je radost.
Alles ist gut was Man gerne 8+
Podzim v Juře je opravdu kouzelný, stromy zbarvené do žluto oranžových barev, brouzdání ve spadaném listí cestou ke skále, projíždění místními vískami s krásnými baráčky...to vše zde tvoří magickou atmosféru, asi nejhezčí období v roce.
Alles ist gut was Man gerne 8+
Přespíme v altánku, kde máme noční návštěvu mrchu myš, ale jinak skoro jako v hotýlku. Ráno opět svítí sluníčko a slibuje to krásný podzimní den, hurá do skal. Vybrali jsme oblast Kascholong, chvilku to hledáme, nakonec jsme ale úspěšní a můžeme se vrhnout do cest. Oblastička na první pohled nic moc, ale nakonec si tu všichni najdeme svoje. Možná teda hlavně já si najdu svoje a svým nadšením pro místní cesty působím i na Pavlika a hlavně Léňu, kteří nemají to srdce mě odtud odtrhnout.
Nakonec mě tu pouštěj dvě devítečky, Pavlik si střihne 8-/8, trávíme tu skoro celý den. Na závěr si zajdem jen na kousek vzdálenou skalku Herzwand, kde je parádní 8-, avšak po celým dnu už je to pořádnej boj. Asi 20m v dost velkým převise a i když jsou to skoro furt madla, tak mi v tom sakramentsky nateče. Léňa si to dá taky, ale ve flashi bohužel padá z vršku, ale bez cvaklého řetězu.
Not Simple 8-/8
Máme dost, je pozdě odpolende a my můžeme spokojeně razit domu. Byly to tu parádní dva dny, s parádním počasím, v parádních oblastech s parádníma cestama a předevšim s parádníma kamarádama. To byla sice jediná letošní Jura, zato ale velice povedená.

Čus a teď už hurá na cepíny:)

FOTKY


Žádné komentáře:

Okomentovat