úterý 7. února 2012

Ledová tour Semilskem - 1. U Bysterského mostu

Ahoj, ten název co jsem tomu dal zní daleko honosněji, než to celé je. Jelikož nám pěkně přituhlo a začali se tvořit ledy a ledíky, napadlo mě udělat takový malý seriálek po ledech v okolí Semil. Chvíli jsem zvažoval, zda to má cenu vykecávat ty lokality, ale co... Ledy na Slapech stejně každej zná a ty okolní prťky co občas jednou za 2roky natečou, ty nestojej skoro za řeč:) Jelikož jsem furt někde v pejru, tak vlastně ani nevim, kolik toho stihnu objet, než to celé roztaje. Takže je možné, že tohle bude díl první a taky poslední.
Vždy se budu alespoň trochu snažit napsat nějaké údaje o ledu a přístupu. Tak uvidíme...

Led U Bysterského mostu
pro dnešek, pro naladění jsem si připravil méně známý ledík v Pojizeří. Jak už název napovídá, nachází se v blízkosti dřevěného krytého mostu do Bystré, jistě všichni víte. Auto lze nechat buď kousek před mostem, ze směru od Semil po prave straně, nebo hned když přejedete mostek, tak u brány vlevo (musí být dostatečně vyhrnuto. Od mostku už je to jen kousek, cca 5minut chůze podél vody a už ho uvidíte fešáka. Momentálně je v parádní kondici.
Výška: cca 13-15m sakumprásk
Sklon: začátek 5m položenější, 5m kolmý a posledních 5m se postupně uklání.
Směrů: jde na to lézt tak 3 logické linie.
Jištění: nahoře nad ledem jsou stromy (u jednoho dokonce nechaná lanovice), i když jsou malinko mimo linii ledu.

Toť vše z prvního dílu, mějte se, užívejte zimy.
M.

3 komentáře:

 1. Výborně!Doufám že brzy přibude pokračování...
  Hromis

  OdpovědětVymazat
 2. omlouvám se, ale jak vidět, víc jsem toho nestihl:) plánů bylo dost,ale pak to nějak roztálo. Snad příští zimu...

  OdpovědětVymazat
 3. V pořádku. Jsem moc rád za tvoje výkony jak v závodech tak v Alpách. To je přeci lepší než nějaký místní quaky. Nechť následující zima přeje tomuto nekonečnému seriálu :-) peace
  Hromis

  OdpovědětVymazat