sobota 5. ledna 2013

České závody - Gutovka a MČR Brno

Cepínová sezona už je v plném proudu o čemž svědčí i dvojice českých drytoolových závodů. Pro někoho zpestření před tím, než natečou ledy, pro někoho důležitá nominační klání z kterých vzejde naše česká cepínová reprezentace. A pro mě? Pro mě něco mezi. Prý jsem se nominoval na základě loňského svěťáku, což by mě mohlo trochu uklidnit, ale stejně mám cíl jasný a né asi uplně skromný - vyhrát:). Dokázat si sám sobě, že na to mám, že trénování k něčemu bylo.

Gutovka Drytool Cup 1.12.2012
Už druhý ročník toho závodu v Praze. Letos se sjela slušná konkurence. Kromě kluků ze Slovenska dorazil i Chorvat Alexander Mataruga. Organizátoři to tu měli velmi dobře připravené a myslim, že si v kvalifikačních cestách zalezli uplně všichni.
Finále Gutovka (foto:Petr Jandík)
Až na ten časový harnonogram, finále lezeme až někdy v 10 večer. Já jdu jako poslední a to někdy kolem jedenácté, to už je fakt pozdě, tělo by radši spalo a ne někde blblo s cepínama. Na velikost Gutovky je finálová cesta poměrně dost dlouhá. Asi do půlky lezu jako trotl, hodně křečovitě, nejistě, prostě to nechci podělat. Pak už jakš takš rozjedu. Ještě si zkomplikuju předposlední krok k topu, ale nakonec to dám.
Nejsem však sám, top už má i chorvat Alexander Mataruga a ještě jde na řadu Ďuri Švingál, který krok před topem vylomil kámen a tudíž má nárok na opravný pokus. V tom se nemílí a tuší, že to musí napálit a to taky dělá. S nejrychlejším časem dává top, druhý čas mam já a pak Bale. Klukům z Gutovky se povedl povedený závod a myslím, že účast byla taky vydařená.
Článek na Lezci s výsledkama.
a Video

Dry tool cup Brno 8.12.2012
Brno se již tradičně stalo závodem mezinárodního mistrovství ČR. Závod byl připravován již hodně dopředu a brňáci se snažili úroveň posunout zas trochu dál. Z Jablonce jsme vyrazili už před 6 ráno a kolem 9 už jsme se přihlašovali na závod v mrazivém, ale prosluněném Brně. V kvalifikaci bylo připraveno 5cest, z čehož některé nebyly vubec zadarmo a člověk se musel hodně snažit, aby je dal.
Kvalifikace
 Konkurence byla tradičně silná a možná ještě silnější. Slováci, Slovinci, Chorvati, Švýcar a v holkách jasné favoritky Italky Angeliga s Barbarou. Topnul jsem všech 5 kvalifikační chcest, což se ještě povedlo slovinci Janezovi, ale ten měl horší součet časů. To znamenalo jediné, zase pujdu ve finále poslední a ztvrdnu v izolaci nejdéle. Na rychlost jsem se letos vyprdnul, jelikož mě to minulý rok dost unavilo. Finálová cesta byla dlouhá až hrůza, ale jinou jsem snad ani nečekal. Čekání v izolaci bylo fakt dlouhé. Občasné povzbuzování diváků a to za jakou dobu přišli pro dalšího závodníka dávalo alespoň zhruba tušit, kam kdo mohl dolézt. Tak jsem se dočkal, jdu na věc. I přesto, že jsem docela nervózní jsem začal lézt poměrně svižně a myslim, že jsem se s tim moc nepáral, prostě jsem přešel první část pod ledový blog poměrně v pohodě, aspoň tak si to pamatuju. Následujou dva dlouhý tahy, do ledovýho špalku a pak z něj.
začátek finále
 Potom šup, do dobrého spoďáku a tady?...tady nasledovaly 2 nebo 3 "špatné" kamenné chyty a nad nima zas velké madlo. Když jsem si to předtím prohlížel, napadlo mě, že zkusím z toho dobrého spoďáku udělat tah rovnou do dobrého chytu a vynechám tak rizikové kameny. A jak jsem si to vymyslel,tak jdu na to....nasednu na vysokou "šuku", šup, dynamický tah do velkého chytu, o pár cenťáku jsem nedošáhl, zhoupnu se zpátky, ale co to, nějak hrcnu do ruky víc, nez jsem čekal a já to neudržím!!! ??? no to se mi snad zdá...prostě se seseru jak pytel sr..ek. Jsem fakt hodně naštvanej a nadávám si do všeho možného. V ten moment myslim, že mě většina finalistů musela přelézt, protože jsem se sem dostal poměrně v pohodě. Je mi to prostě líto, chtěl jsem dolézt co mi síly budou stačit a místo toho udělám takovou chujovinu. V momentě kdy jsem schopen aspoň někoho trochu poslouchat a ne si sám sobě jenom nadávat se dozvídám, že jsem i tak třetí. No to mi nejde do hlavy.
 Sám bych si to za takovej výkon rozhodně nedal a i když je 3.místo asi pěkný, já prostě spokojen nejsem. První byl Alexander Mataruga a druhej Ďuri Švingál. Hned po vyhlášení jedeme dom, čeká nás dlouhá cesta a navíc, neni co slavit.
Kompletní výsledky.
Reportáž na ČT

Tak....to byly první dva závody sezony, plán jsem nesplnil...ani jeden jsem nevyhrál, ale když nebylo štěstí při mně teď, tak určitě bude na svěťácích, tak držte palce, ve středu 9.1. odlítám do Koreji, potom Švýcarsko, Itálie, Rumunsko a pak kdo ví...

Žádné komentáře:

Okomentovat