neděle 3. února 2013

Korea - MS a SP Ice climbing


Cesta tam

Dobíháme ke gatu letu Dubaj – Soul, je to dobrý, ještě je otevřený, stihli jsme to. Podávám letenku a už mám nakročeno do chobotu letadla, když v tom se z počítače ozve alarmující zvuk a personál mě vrací zpět a ukazuje k jinému stolku. Zde se dozvídáme, že nás do letadla nepustí, ale proč? Ostatní ještě nastupují.

Naše letadlo z Prahy do Dubaje nemohlo přistát kvůli velkému provozu v Dubaji, tak dlouho kroužilo, až nám docházelo palivo a museli jsme přistát na jiném dubajském letišti, pouhých 20km od hlavního!. Zde jsme nabrali palivo a přelítli jsme na to správné. Ovšem z 2,5 hodin, které jsme na přestup měli mít, zbylo něco okolo půl hodiny.

Nestihli by přeložit naše bágly a bez nich prý letět nemůžeme. „Dobře, poletíme dalším letem, kdy to je?“ „No zítra, v tento čas!“ odpovídá se samozřejmostí paní za pultem FlyEmirates a dívá se na nás tak, že bychom asi chtěli moc, aby na trase Dubaj – Soul létalo víc jak jedno letadlo denně. 

Všechno bylo časově naplánované, aby to zapadalo. Přilétnout do Koreji odpoledne, zde už s ostatními noc v hotelu a ráno společně autobusy 5 hodin do Cheongsongu. A druhý den závody.

Teď? 24hodin navíc v Dubaji nám do časového plánu nějak nezapadá. Venkovní teplota ve 3ráno 23stupňů, tady asi péřovky nebudou potřeba. Dostáváme hotel, před pátou ranní uléháme a zkusíme se na další rozhodnutí a řešení trochu vyspat……Nééé, co to zas je? 9 ráno, my máme ještě půlnoc a na pokoji řve alarm, že prý hoří a máme opustit hotel. Naštěstí to bylo jen cvičení, myslím, že v našem momentálním stavu bychom tam asi uhořeli.

V Koreji už o naších patáliích vědí a řeší se, co s námi. Tak když už jsme tu, uděláme si aspoň krátkou okružní jízdu po zdejších zajímavostech – mrakodrapech a kýčovitých stavbách, kterých je tu hafo.

Pokus číslo dvě vyšel, sedíme v našem letadle do Koreji, rozjíždíme se na vzlétnutí, zrychlujeme a…..brzdíme a to tak, že zostra. Prý technické potíže a prý se neví, jestli se to podaří vyřešit a budeme moct vzlétnout. Další hodina řešení a pak teda letíme. Už nás to ani nepřekvapuje. V Koreji jde vše podle plánu a režie organizátorů závodu. Nejdřív 4,5 hodiny autobusem, pak přes hodinu taxíkem a jsme na místě. Jsou skoro 3 hodiny ráno, v 7 jede poslední autobus od hotelu na závodiště, no paráda, to je času. Na náš příjezd čekal i Milan se Zdeňkem, naši rychlolezci, díky jim za podporu. „Já se těším na postel“…kluci se smějou a já při otevření dveří vím proč. Tři deky na podlaze a to je vše, toť třílůžkový pokoj. Podlaha strašně topí, je tu vedro, do toho časový posun. No ani ty 3hodinky do vstávání jsem si neužil.

Závody

Stihli jsme to, to už nyní považujeme za největší úspěch a teď cokoliv se povede, bude bonus. Stěna je to ohromující a ještě více to umocňuje parádní pozadí- obrovská ledová stěna. Na kvalifikaci jdu brzy mezi prvními, asi 5., což je dobře, nemusím dlouho čekat a tělo je ještě jakš takš naaktivované. Cesta mi docela sedla a až se sám divím kam až dolézám. Bohužel jsem nemohl kontrolovat čas a hlášení poslední minuty jsem přeslechl.Takže jsem lezl lezl a až asi chyt před topem slyším Time out. Top dám již po limitu. Jsem spokojen, opravdu jsem si zalezl. Ještě tento stejný den se koná i semifinále, do kterého jsem postoupil z 14.místa. Lucka se také do semi prokousala, ale u ní to není překvapením. 

V semifinále se snažím jít podobným stylem jako v kvaldě - ne extra zkoumat chyty, když drží,tak jdu. Což se mi po pár chytech stalo osudným, chyt sice držel, ale jen chvilku a smekl jsem. Byl jsem z toho trochu smutný, že jsem neprodal co ve mně bylo, ale byl jsem v semifinále, i tak dobrý. Konečné 18.místo. Lucka postupuje i do dalšího dne, do finále. Pak už je na ní vidět i nastřádaná únava a ve finále na ty nejlepší holky nemá. I tak krásné 5.místo. 
Já si ještě zkusím i závod na rychlost, společně s Milanem a Zdeňkem, kteří přijeli právě jen kvůli této disciplíně. Výsledek je pozitivní – nijak jsem se nezranil a to je u mě při tom nekontrolovaném mlácení hákama úspěch. Tak, dva závodní dny, kvůli kterým jsme se sem dva dny trmáceli jsou za námi a můžeme zas balit domu. 
Poslední  noc na podlaze a ráno nás autobusy hromadně převezou do Soulu. Po cestě se stavujeme na typickém korejském obědě. Boty nechat venku na mraze, sednout na zem k nizoučkým naplněným stolům. Ovšem co z toho všeho se dá jíst? No asi vše, mám to i v plánu, vyzkoušet co nejvíc, když už tady jsem. Ale vše jsem nedal a většina z toho nebyla pro evropana žádná pochoutka. Nejlepší z toho byla miska rýže a k tomu uzená makrela. Zbytek bylo experimentování s tím, co se pozřít dá a co ne. No že bych se nějak přejedl, to se říct nedá. 
Odpoledne přijíždíme do hlavního města Soulu, čas máme do půlnoci. Naším jasným cílem se stala čtvrť Gangnam, chtěli jsme vidět, jestli tam lidi chodí jako v tom klipu. Pár minut metrem a jsme tam. Velká ulice a velké baráky, nic víc. Nic co by vám připomnělo celosvětový hit Gangnam style, ani prodej triček, ani lekce tance, ani žádné jiné suvenýry. Až aspoň u jednoho krámku s telefony nalézáme figurínu hlavního propagátora, fotka s tím je povinností.

Cesta zpátky

Večer přesun na letiště, v půlnoci nám to letí. Opět do Dubaje, tam máme 4 hodiny času a do Prahy. Milan se Zdeňkem do Mnichova, odkud i vylétali. Cesta do Dubaje trvá dlouhých 10hodin, ale naštěstí velkou část z toho prospím a tak to docela uteklo.

Je asi hodinu a pul před odletem z Dubaje do Prahy a s Luckou zjišťujeme, že nemáme její pas…hmm, to zavání dalším průserem a to jsme si už naivně mysleli, že cesta zpátky proběhne v poklidu. OMYL, sere se to pořád. Snažíme se na poslední chvíli zachránit co to dá, nalézt pas, nebo najít alternativu, ale na takový problém je hodina do odletu málo. Letadlo necháváme uletět, respektive já nechávám uletět a s Luckou zůstávám abychom vyřešili co dál. Samozřejmě další letadlo letí až další den v ten samý čas, ale to ještě není jasné, zda tady nezůstaneme mnohem déle.
 Na dalších 8hodin naplno zaměstnáváme asi 3 lidi + spoustu dalších okolo aspoň chvilkově. Začíná to tím, že se chceme dostat do letadla, kterým jsme přilétli, jsme si téměř jisti, že pas je tam. Bez šance, prý už to úklidová četa prošla a nenašli nic. To není možný, apelujeme ať to zkusí ještě. Tak prý tam byli podruhé a stále nic. No tak to nevíme, kde pas mohl skončit. Nakonec prý Lucku pustí na kopii pasu (tu má naštěstí doma v pc) a řidičák. Pro řidičák mizí asi na 2 hodiny do útrob letiště, má ho ve velkém zavazadle, za přísné bezpečnostní kontroly si ho mohla vyzvednout. Je to dobrý, zůstáváme tu jen o 24hodin déle a druhý den letíme. Hodinu před odletem za námi přichází jeden ze zaměstnanců a Lucce přináší její pas…našla ho úklidová četa v Amsterdamu.

Žádné komentáře:

Okomentovat