středa 8. června 2011

Ne-vydařené jaro

Když jsem v březnu psal, že rozhodně s cepínama pro letošek nekončím, a že ještě někam vyrazíme, tak jsem ale ještě nevěděl, že nejdřív počasí, ale pak hlavně zdraví bude úplně opačného názoru. A tak žádný výjezd do Rakouska a žádné závody ve Slovinsku, ale místo toho parádní angína. Angína, která po měsíci vyvrcholila pětidenním pobytem na ORL v Jablonci, na kapačkách. Když mě 27.4. pustěj z nemocnice, připadám si jak chodící troska, vyjít schody představuje děsnou dřinu. Chtěl jsem jet i na drytool závody do Černožic, ale jsou za 14dní, to je nesmysl. Ovšem jak se postupně můj stav zlepšuje, tak se vrací i myšlenka, že bych se na ty závody podíval. Aspoň se zúčastnit a podpořit tak v čechách né uplně běžnou akci. A tak se stalo, že 14.5. razím do Černožic na drytoolový závody a se mnou i Nikča, ta mě chce asi podpořit, nebo možná spíš poskytnout první pomoc, až tam po měsíci na antibiotikech a nicnedělání zkolabuju, to je od ní hezké.

Stěna je tu menší, ale se stavěním cest si dali záležet a vypadá to moc pěkně. Nakonec se sejde asi 8chlapů a 3holky. Na lezení s cepínama v květnu je to vlastně pěkná účast.

Systém klasický, 2kvalifikace na flash a finale s izolací. Kvalifikace je schůdná a tak obě cesty topnout není zas takový problém. Nakonec stejně postupujou uplně všichni do finále.To už vypadá delší a dostat se až k topu bude vyžadovat víc námahy. Na řadu jdu úplně poslední, ze začátku to jde v pohodě, ale začíná mi docházet dřív než jsem myslel, a tak od půlky už je to boj jak sviňa. Nakonec se do topu doklepu, ale hrozným stylem, za kterej na sebe rozhodně pyšnej nejsem. I to stačilo na vítězství, tak sláva. Předání cen a alou domu, vysílilo mě to fest. Cepíny už můžu na léto definitivně uložit.

Postupně se pak dostávám do režimu normálního bytí a občas se i na skalky dostanu, to už je zas o trochu veselejší.Týden na to (21.-22.5) jedeme na velkou oddílovou akci. Vidina nejistého počasí na píscích nás zahání až na daleké Roviště. Tento nápad, nebyl úplně nejlepší, celý víkend se tu pečeme na sluníčku až hrůza, všechno se potí, nic kloudného nevylezeme. Nevadí, i tak to bylo pěkné a my se zas někam podívali.

Žádné komentáře:

Okomentovat