neděle 4. prosince 2011

Drytool Cup Gutovka ...

...se odehrával v sobotu 26.11.2011 a byl vůbec prvním závodem v cepínové sezóně a také prvním závodem tohoto typu konaným na stěně Gutovce v Práglu. Od nás ze severu jsem nejel pouze já, ale přidal se ke mně i Nedory, u kterého nadšení pro cepíny snad stále roste.
Od pohledu vypadaly cesty pěkně připravený a nezbvývalo, než se do 4kvalifikačních cest pustit, ať to máme za sebou. Chlapů se sešlo poměrně dost, ani nevim kolik...cca 20, možná víc? Holky bohužel pouze 3 a nutno podotkout, že jejich kvalifikační cesty vypadaly dost těžce a jelikož jsem v neděli měl možnost si to přelízt, tak taky byly, prej aby se i Lucka musela snažit.

Kvalifikace se trochu protáhla a tak finále začaly poměrně pozdě. Nejdřiv holky, což díky jejich počtu bylo docela rychlý. Kluků šlo do finále dost - deset. Zavřeli nás do izolace a kdo nám tam nechybí - Nedory. Jdu pro něj do horního patra- do restaurace, tam si sedí spokojenej Nedory u piva.Nedory (foto:Honza Kyncl)
"Kde séš, máš bejt dole v izolaci"
"Coo?"
"Noo, seš ve finále"
"Haha, dobrej vtip, dělej si prdel z někoho jinýho"
"No fákt, je nas tam 10 a seš asi 8"
"Nevěřim, já tady mam pivko a jsem spokojenej"
"Dělej"
"Přines mi to na papíře, pak ti uvěřim"
chvilku na to
"Tady to máš, koukej"
"Nojo, fakt, no tak já jdu,no"
v tom samém kroku jako Nedory (foto: Honza Kyncl)
Tak takhle nějak to bylo s Nedorym a jeho prvníma závodama a prvním finále.
Já jdu podle rozpisu na řadu úplně poslední, nevím proč, s topem všech kvalifikací nás bylo víc. Čekání je dlouhé a podle povzbuzování diváků si můžeme představovat, kam až který závodník dolezl.
Jdu na to já, docela si na cestu věřim a to byl možná ten problém. Už na začátku se zamotám na prvním "šukacím" prkně, kdy se chci vyhnout kamennému chytu. Ale nějak se z toho vymotáma a jdu dál....
Pár nepříjemných kroků mě zavede až ke dvěma silonovým spoďákům. Člověk by si myslel, že to je tutový, že neni co zkazit. Chyba, opatrně dám cepín do prvního spoďáku, zatěžuju a najednou padám... co jé? Zrada, vyžvejknul se mi první zoubek a jak mam hroty podbroušený, tak se to o nic neopřelo a šmitec, konec, nazdar.

Nakonec jsem skončil na "krásném" 6. místě, Nedory 8., pěkný.

Druhý den si tam jdu ještě s Luckou zatrénovat a využít tak pěkně postavených cest.

Další foto od
Honzy Kyncla

Žádné komentáře:

Okomentovat